Life is Strange (3): True Colors
+ Life is Strange a Before the Storm: Remastered Collection.

Oficiální stránky
Výrobce Deck Nine Games (USA)
Datum vydání 10. září 2021
Hodnocení (9)/10
Plná Steam.
Preview Tiscali Games, Bonusweb, nebo Zing.
Návod Není.
Update Hra se updatuje sama přes Staem.
Čeština Ne, ale určitě bude časem nějaký amatérský překlad na prekladyher.eu.
Multiplayer Ne.
Editor Ne.
Kompatibilita s Windows XP Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) V požadavcích je zatím jen 64 bitový procesor a operační systém, tak by to možná mohlo jít.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OK


 
 
 


Preview:
A JE TO TADY!!! :) Opět se chystá další díl jedné z mých nejmilejších her - emotivní série adventur Life is Strange! Hra bude mít opět novou hlavní hrdinku, nezávislou na prvních dvou dílech... No... teď tak trochu kecám, protože už v úvodním představujícím traileru (trailer s českými titulky od Spyker týmu) je nerdka Steph, která byla v prequelu k prvnímu dílu Before the Storm a dělala si zálusk na Rachel. Rachel si ale vybrala Chloe a tak utřela nos. :) Tady zřejmě Steph provozuje soukromé rádio a prý si budeme moci i vybrat, jestli budeme balit ji, nebo nějakého kluka. :) Možné tedy je, že se ve hře setkáme i s někým dalším z předešlých dílů. Ale teď tedy k hlavní hrdince. Jmenuje se Alex Chen, je to asiatka a vrací se do malého malebného městečka Haven Springs někde v Coloradu (opět fiktivní město). Alex je stejně jako Max introvertní, takže se tyhle hrdinky dost povahově podobají. Chvíli po návratu Alex do Haven Springs za podivných okolností umírá při "nehodě" (odněkud spadne) její bratr Gabriel. Alex tedy bude pátrat po tom, jestli to opravdu byla nehoda, nebo za tím je něco více...
Alex má samozřejmě (jak je to v Life is Strange zvykem) nadpřirozené schopnosti. Tentokrát je to schopnost nějak vycítit a manipulovat s emocemi druhých lidí. Nějak si přesně nedovedu představit, jak to bude přesně probíhat a co budete jako hráči schopní s lidmi dělat, ale zní to celkem zajímavě.
Hra tentokrát nebude vycházet po jednotlivých epizodách, ale celá najednou. Někdo to možná vítá, ale já bych řekl, že epizodický formát má něco do sebe. Když je na konci epizody nějaký šokující moment a další epizoda vyjde až za nějaký čas, tak je docela zábava sledovat na internetu všelijaké rozbory, teorie a dohady o tom, "co se to K***A stalo a co bude dál???" :)))
Na hře tentokrát nepracuje přímo francouzský Dontnod, ale tvůrce prequelu Before the Storm, americký Deck Nine Games.
Opět kvalitní melancholický soundtrack můžeme okusit hned v úvodním traileru, kde nám Alex zazpívá. Mezi dalšími interprety jsou například Phoebe Bridges, Gabrielle Alpin, nebo Novo Amor. Zajímavé je, že Alex bude při zpěvu dabovat jiná dabérka. Normálně ji dabuje Erika Mori, ale zpívat bude hudebnice mxmtoon. S tou byl natočen takový krátký hudební cosplay, kde hraje Alex.
Plusy:
Určitě zase napínavý příběh plný emocí. :) Možná to takhle vypadá, jako taková nudná detektivka, ale jak máme zkušenosti z prvního dílu, tak to může být jen zdání a rozjede se totální emoční horská dráha. :)
Určitě zase plno různých dokumentů, fotek a dalších věcí, které budou dokonale pasovat a rozšiřovat příběh. Herní prostředí má být prý více otevřené a tak budete moci po městečku různě šmejdit.
Grafika městečka vypadá hezky (nereálně, ale hezky :) ).
Steph z Before the Storm a možná bude někdo další??? :)
REMASTERED EDICE PRVNÍHO DÍLU A BEFORE THE STORM!!! YEAH!!!
Mínusy:
Grafika městečka Haven Springs mi připadá až moc překrášlená - takhle města nevypadají. Grafika postav je naproti tomu dost bídná a málo detailní. Asi bude po čase zase třeba nějaký remaster.
Cenovka je stanovena na klasickou AAA hru 59,99 euro základ. Protipirátská ochrana Denuvo, takže hra na GoGu asi nebude.
Ty příběhy mi připadají, jako přes kopírák (Twin Mirror, Tell Me Why?).

DLC:
Deluxe Edition: Deluxe edice hry bude obsahovat speciální epizodu Wavelenghts, v níž budete hrát za Steph rok před tím, než do města přijde Alex. Plus balíček 4 outfitů pro Alex, které jsou inspirovány obleky Max a Chloe z prvního dílu.
Ultimate Edition: V Ultimátní edici budete mít kompletní obsah Deluxe edice + Remastered kolekci prvního Life is Strange i Before the Storm. Remaster obou dílů bude prý později možné koupit i samostatně (39,99 euro).
Při předobjednávce Ultimátní edice dostanete ještě do remasterovaného Before the Stormu pro Chloe speciální outfit "Zombie Crypt". Reamasterována má být jak grafika, tak i animace, tak snad bude opraven ten kritizovaný lipsync - synchronizace rtů s hlasem postavy.