Soldiers: Heroes of World War IIFaces of War

Bohužel velké zklamání. Hra je strašně přeskriptovaná akční rubačka, která se nedá ovládat, ani když cheatujete jako o život. Samé aktualizace úkolů mise spojené s točením kamerou, takže nevíte kde jste. Nedá se pořádně odzoomovat, tak se vám na obrazovku vleze jen blízké okolí bez strategického rozhledu. Sorry... :/Men of WarMen of War: Assault SquadMen of War: Vietnam
Men of War: Condemned HeroesMen of War: Assault Squad 2


Men of War: Assault Squad 2 - Cold War
Soldiers: Heroes of World War II

Oficiální stránky Nejsou.
Výrobce Best Way (Ukrajina).
Datum vydání 2004
Hodnocení 9/10
Plná GoG, nebo Steam.
Recenze Tiscali Games.
Návod YouTube.
Update Není.
Čeština Bonusweb.
Multiplayer Ano.
Editor Ano. Bohužel nejde spustit. Autor widescreen patche píše, že by bylo nutné vytvořit další takový patch speciálně pro editor, ale ještě žádný nevytvořil.

Mě se ale editor spustit podařilo:
- Na soubor soldiers_editor.exe nastavte kompatibilitu s Windows XP SP2 a zaškrtněte: "Vypnout optimalizace celé obrazovky".
- Ve windows si nastavte full HD rozlišení 1920*1080 - ne vyšší!
- Spusťte soubor start_editor.bat jako správce. Uvnitř tohoto souboru si můžete přepsat, která mapa se má v editoru otevřít.
Jen mi nějak není jasné jak ten editor vlastně pracuje se soubory hry, protože ona první mapa kampaně za SSSR, co je tam přednastavená v easy režimu nepoužívá nastavení easy režimu (vojáci mi umírají - viz. cheaty). A v editačním režimu jsou tam navíc 3 tanky, které ale po spuštění hry zmizí... Nechápu...
Kompatibilita s Windows XP OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) Hra má problém s dnešními vysokými rozlišeními. Je třeba si stáhnout widescreen fix, nakopírovat ho do složky hry a pak ještě na ikonu na ploše kliknout pravým tlačítkem myši/ Vlastnosti/ Kompatibilita/ a zaškrtnout "Vypnout optimalizace celé obrazovky". V nastavení hry pak raději neměňte rozlišení, nebo to zase spadne.
Pokud jste se s tím už předtím drbali a i s tím fixem vám hra padá s nějakým "invalid call" errorem, tak si smažte váš herní profil a vytvořte úplně nový.Recenze:

Tuhletu realtimovou strategii jsem si jen tak náhodou pořídil v krásné prázdninové slevě na GoGu v roce 2022 (18 let po vydání :) ). Za 0,99 EUR? Proč ne? Zkusím si v tom zablbnout, nahodím nesmrtelnost a projedu mapy, jako rozžhavený nůž máslem, bude prdel a až nás to po hodince hraní přestane bavit, tak odinstalujeme. Nějak moc totiž neholduju 3D realtimovkám stylu Company of Heroes, tak jsem neměl moc valné mínění o tomhle počinu ukrajinského týmu z aktuálně okupovaného Luhansku a Severodoněcku. Až po zakoupení jsem si na GoGu přečetl i recenze, ať vím, do čeho jdu a co nevidím? Samá chvála, ovace, jedna z nejlepších her, nebo ta úplně nejlepší pro některé recenzenty... Fakt?
Po určitých trablech se spuštěním (ve Windows 10 je třeba patch) jsem hru rozjel a spatřil na svou dobu (rok 2004!!!) naprosto parádní grafiku plnou drobounkých detailů. Mapy jsou opravdu skvěle vymakané, baráčky, zahrádky, plůtky, políčka, stromečky, kravičky, slepičky... Tyhle věci ale nejsou jen tak na okrasu, ale za všechno možné haraburdí se můžete schovávat a krýt se. Navíc v misích si třeba přehazujete výhybky, abyste dostali vláček na správnou kolej. Prakticky veškerá technika je ovladatelná, stačí do ní naskočit. Ale spotřebovává naftu a tu můžete doplňovat pomocí kanystrů, co se válí kolem! Vozidla lze i opravovat pomocí opravárenských sad, jež je možné najít v některých vozidlech (v inventáři vozidla). Vaši vojáci mají inventář a tak sbíráte malinké věcičky - zbraně a náboje po padlých nepřátelích, granáty, lékárny, sirky a další hromadu věciček. Když si vzpomenu, jak jsme kdysi slintali nad detailností Sudden Strike 1, tak tohle je ještě o dost velký level výše a navíc plně ve 3D a ne jen takový izometrický 2D, jako Sudden Strike. Pomocí numpadu si můžete kamerou i rotovat! A když se to dá do pohybu, začne to střílet, vybuchovat, explodovat - to je panečku pokoukáníčko! :)
Původně jsem myslel, že je to klasická realtimovka, kde budu velet svazům tanků ve větších bitvách, ale hra je spíše ve stylu Commandos, nebo Jagged Alliance. Jen asi tak 2 - 4 chlapi a dělejte, co umíte. Občas na startu vyfasujete jeden tank, či obrněné vozítko, ale můžete si během mise osedlat i některé opuštěné nepřátelské. :) U tanků se rozlišuje i střelivo - vybíráte mezi HE a AP granáty. Vaši vojáci mají ukazatel únavy a zdraví - obojí se automaticky samo obnovuje (ano autoheal - teda na nejlehčí obtížnost), nebo lze používat i lékárničky.
Hra nemá fog of war (v nastavení jsem viděl, že se dá i zapnout, pokud byste chtěli), takže máte vše odkryto hned od začátku mise, ale moc vám to není platné, protože nepřátelé jsou často ve křovích, nebo schovaní v budovách.
Ve hře jsou 4 krátké kampaně: SSSR - 5 misí, Británie - 6 misí, USA - 5 misí, Německo - 5 misí, dalších 7 samostatných misí a 4 tutoriálové mise. I když... krátké to vypadá podle počtu misí, ale mise vám asi díky obtížnosti budou trvat docela dlouho. :)
Hra je v podstatě takový neoficiální předdíl již dost rozjeté série Men of War (mezi ní a touhle sérií bylo ještě Faces of War).
Multiplayer:
V multiplayeru už mi dnes (rok 2022) server browser nenachází žádné hry. Po vytvoření vlastní hry hra padá, takže už je dnes asi smůla. Jinak hra nabízí coop (všechny mapy z kampaní a samostatných misí), souboj (12 map), útok (5 map), král kopce (5 map), victory points (7 map) a escort (2 mapy).
Plusy:
Až maniakálně detailní grafika, která využívá každou drobnost.
Vysoká volnost v možnostech, jak splnit misi. Můžete si dělat v podstatě, co chcete.
Neomezené ruční ukládání hry. To už dneska v moderních hrách nebývá. :/
Otevřené soubory hry, které umožňují jednoduchou editaci - viz. cheaty. :)
Mínusy:
Technické bugy. Viz. níže.
Widescreen patch, jež je nutný v nových Windows (jinak se hra ani nespustí), sice umožňuje i 4k rozlišení a skvělý zoom, ale texty jsou opravdu hodně titěrné blechy. Ovládací tlačítka rozhraní hry jsou taky dost titěrné. Dá se to ale řešit tím, že (raději ve Windows před spuštěním hry) nastavíte jen FullHD rozlišení 1920*1080. Větší zoom zůstane zachován.
Krvavá obtížnost. Hra sice nemá fog of war, ale ti nepřátelé, schovaní v křoví, nebo v baráku nejdou někdy vůbec vidět. Někdy si připadáte, jako v adventuře ze staré šloly. Prostě pixel hunting - pročesáváte křoví, kde se vám kurzor změní na červený terčík - HA! Schovaný nepřítel! Prostě někam naběhnete a slyšíte střelbu, jak po vás někdo šije, ale nevidíte kde a kdo. Schovává se v křoví? Nebo je zalezený v nějakém baráku? NIC NEVIDÍM!!! Sorry, ale pro hráče, jako jsem já, je tohle prostě absolutně nehratelné bez cheatů. :/
Pathfinding jednotek. Někdy, když se s více vojáky proplétáte úzkými koridory, jako je třeba systém bunkrů na francouzském pobřeží, tak byste zešedivěli z toho, kam vám panáčci chodí - úplně nesmyslně jinam, než je pošlete. Jsem myslel, že vyletím z kůže!
Dost často poněkud nejasné úkoly misí. Máte se třeba sejít v nějaké chatě s partyzány, ale ta chata není nijak označena. Musíte si znovu pouštět úvodní video a vydedukovat, že ona chata, nebo dům ve městě, kde se máte s někým sejít je ten, kde poletující kamera začíná svou cestu při animaci. Nejsou ani označeny únikové body na kraji mapy, kam máte po misi odejít (ve videonávodu na YouTube se tam ukazuje vznášející se oranžová šipka). Nebo se vám objeví nový úkol: "najděte cestu skrz bažinu". A vy můžete jak blbci metodou pokus omyl pomocí save/ load orgií hledat místo, kde projít bažinami, aniž by se vám vojáci bez milosti utopili. Pak se podíváte na videonávod a zjistíte, že po zabití všech nepřátel se u jednoho domu objeví německý ovčák, který vás bažinami provede. Nebo máte z města odjet lodí, ale lodi blokuje cestu most. Zkoušel jsem most odpálit protitankovými granáty - neúspěšně. Až jsem pak náhodou narazil na za barákem v křoví schovaný německý minomet/ granátomet, po vyřazení obsluhy jsem do něj nasedl a ten most odpálil s ním. Možná je to způsobeno technickými problémy s grafikou, nebo to způsobuje ten widescreen patch. Někteří hráči totiž na diskuzích píšou, že se jim neukazují kolejnice, nebo v jedné misi místa na poli, kde mají zapálit signální ohně pro letadlo. Mě se ale naštěstí ty kolejnice i značky na poli ukazovaly, tak se to týká asi jen některých grafických karet. Možná že ten widescreen patch nějak při zpřístupnění těch vysokých rozlišeních, na které hra nebyla stavěná, zobrazuje ta místa nepřesně, nebo se kvůli němu ztrácí i ty značky, označující odchod z mapy, nebo dům, kde se máte za úkol s někým setkat.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce/ výběr a posílání jednotek.
Pravé tlačítko myši - odznačení označené jednotky.
Čísla na numpadu - otáčení kamerou.
Ctrl (držet) - ruční střílení s jednotkou (i třeba házení granátů, nebo nožů).
U - použít (zápalky, dynamit, ...).

Cheaty:
Se hrou se dají dělat doslova psí kusy. :) Většina souborů je zabalena do souboru "game.pak", což je v podstatě obyčejný zip archív, takže k jeho otevření nepotřebujete speciální program, jako u jiných her. Dá se s ním pracovat třeba i v Total Commanderu. Soubory uvnitř jsou ale nastaveny "jen pro čtení". Abyste je mohli editovat, tak na ně musíte kliknout pravým tlačítkem myši a dát: "Vlastnosti" a dole zrušit zatržítko "Jen pro čtení".

Ovšem pozor! Je tady takový zádrhel! Hra byla časem updatována a onen soubor "game.pak" je stará verze. Updaty tohoto souboru se nacházejí ve složce: \Resource\Patch\3.pat\ Jsou tam soubory 1.pat/ 2.pat a 3.pat - 3.pat je nejnovější patch. Hra načítá přednostně novější soubory z tohoto archívu, takže následující soubory upravujte zde. Ani nevíte, jak jsem byl nešťastný, když jsem to nevěděl a absolutně nechápal, jak je možné, že se mé změny ve hře neprojevují. :)

A teď k samotným souborům uvnitř toho archivu "game.pak", respektive "3.pat", co se dají upravovat kvůli cheatování:

/set/registry/lod.reg - tady si můžete přepsat nastavení herní obtížnosti. Když ho přepíšete třeba na:
easy
enemy
health 0.0
accuracy 0.0
thickness 0.0
burst 0.0
firing_timeout 0.1
player
health_increase 99
burst 1.0
accuracy 99
thickness 99
health 99
tak si z easy obtížnosti uděláte super easy. Vaši vojáci budou prakticky nesmrtelní (můžou zahynout při výbuchu nějakého vehiklu, ve kterém sedí, ale jinak se o ně nemusíte moc bát). Navíc s nimi budete moci lehce rozstřílet samopalem i tank! :)

entity\-vehicle\tank_medium\t-34-76-41\t-34-76-41.def - tady si třeba můžete pro první kampaňovou misi za SSSR upravit vlastnosti tanku T-34, který tam dostanete pod kontrolu. Upravovat lze třeba pancíř na jednotlivých částech tanku, množství munice, max. rychlost a podobně... Pro jinou misi si můžete upravit třeba zase jiný tank, který se tam fasuje.

set\weapon\gun.inc - tady si můžete upravovat třeba kanóny na tancích. Ta T-34 má třeba kanón "76mm_L11", tak si ho tu vyhledejte a upravte dle libosti třeba dostřel, rychlost nabíjení, rychlost střely a další...

map\1-katusha\1_2-chepel\0.mi - tady je zase například soubor oné první kampaňové mise. Je tam v podstatě soupis všech jednotek a kde jsou umístěny na mapě. Před každým blokem jednotek je v závorce napsaný vlastník. "Player 1" jsou vaše jednotky a "Player 2" jsou jednotky počítačem řízených nepřátel. Klidně si pouhým přepsáním čísílek můžete přivlastnit nepřátelské jednotky. :)

Dále jsem dle tohoto návodu splácal save, který umožní přístup do všech misí. Download. Není to save s regulerně dohranou hrou, ale podvržené soubory, které jsem tak nějak slátal, ale fungují. :)

Save jsou také v textové podobě, takže se dají editovat. Jsou v adresáři hry/profiles/*váš profil*/save.

Pak se mi ještě dařilo pomocí univerzálního cheateru Cheat Engine editovat množství munice a paliva v tancích. U zdraví vojáků, nebo u časového limitu v některých misích jsem úspěšný nebyl. :/

Dalšímu bádání, kde si co můžete upravit se meze nekladou... :)


Men of War

Oficiální stránky Nejsou.
Výrobce Best Way (Ukrajina).
Datum vydání 2009
Hodnocení 8/10
Plná GoG, nebo Steam.
Recenze Tiscali Games a Bonusweb.
Návod Není.
Update Není.
Čeština Není.
Multiplayer Ano.
Editor Ne.
Kompatibilita s Windows XP OK (Ale Steam už na tomhle systému nerozjedete). Alespoň teda dle údajů na Steamu, by 32bitové XP jít měly, na GoGu píší minimální požadavky až Windows 7.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OKRecenze:

Po zklamání s Faces of War jsem měl o další díly série obavy, ale tenhle díl se opět docela povedl. Sice je to pořád docela naskriptované, ale už si ve většině misí můžete skvěle vyhrát a to i díky parádnímu cheat módu, kterým si do hry můžete libovolně přidávat různé jednotky. :)
Hra zůstává v období Druhé Světové války v Evropě a severní Africe. Hra obsahuje tři kampaně: spojeneckou (5 misí), sovětskou (9 misí) a německou (5 misí). Plus dalších 5 samostatných misí.
Grafika je opět velmi detailní, vypiplaná a boj má skvělý šmrnc! Při výbuších lítají vzduchem kusy tanků, vojáci, stromy, budovy, prostě všechno! Například u obranných misí, kde máte třeba držet frontu proti hordám nepřátel jsem si prostě zapnul nesmrtelnost všech svých jednotek a jen se díval na ten šílený mumraj, jako na nějaký animovaný válečný film! :))) Mocný cheat mód umožňuje vkládat různé druhy jednotek, nebo i takovou "výbušnou krabici". Prostě, kam kliknete myší, tam způsobíte velký efektní výbuch, čímž můžete svým jednotkám pomáhat. Já vím, cheatovat se nemá, cheatují jen lůzři, ale já si nemůžu pomoci. :)
Multiplayer:
Hra po internetu už není možná, protože jela přes zrušené GameSpy, takže je možné hrát už jen po místní síti LAN. Na výběr je 7 režimů: Battle Zones (35 map až pro 16 hráčů), Victory Flag (32 map až pro 16 hráčů), Combat (34 map až pro 16 hráčů), Combat Free for All (34 map až pro 16 hráčů), Coop (23 map až pro 4 hráče), Frontline (12 map až pro 6 hráčů) a Valuable Cargo (26 map až pro 16 hráčů).
Plusy:
Opět velmi detailní vypiplaná grafika.
Oproti předchozímu dílu (Faces of War) vám jednotky neupadají po zásahu větším kalibrem (dělem, granátem) do bezvědomí, ze kterého se dlouhé vteřiny nezotavují, abyste si s nimi pak ještě navíc museli hledat a zdvihat zbraně, co jim při tom vypadly z rukou. Díky téhle šílené frustraci, jsem Faces of War prostě odmítl hrát. Tady nacheatovaná nesmrtelnost prostě funguje! :)
Mezi kampaňovými misemi jsou i celkem povedené příběhové videa.
Hra umožňuje (stejně jako už Faces of War) pomocí klávesy "END" převzít přímé ovládání vybrané jednotky. Ovládáte ji normálně šipkami.
Mínusy:
Hra je bohužel, stejně jako Faces of War, dost naskriptovaná a každou chvíli vás hra vyrušuje s aktualizací úkolů mise, při které vám ještě zatočí kamerou, abyste ztratili přehled.
Skripty navíc někdy blbnou a tak se mi třeba nepodařilo dostat pomocí svářečky do ponorky. Prostě se mi na poklopu, který jsem měl svářečkou otevřít, neukázala ikona zámečku atd...
Někdy jsou taky nejasné úkoly mise. Třeba tradiční závěrečný "unikněte z vesnice" - ale Kam??? Jezdím s jednotkama po všech cestách, co vedou ven z mapy. Pak z ničeho nic na jednom, na kterém jsem předtím už X-krát byl, se skript konečně spusí a "mise úspěšná". To je takový problém tam dát velkou červenou šipku? Nebo v jedné africké misi bylo: "odminujte cestu". No na cestě bylo několik min viditelných, ty jsem obyčejnými vojáky normálně sebral a pak tam byly neviditelné, na kterých mi bouchaly (naštěstí díky cheatům nesmrtelné) tanky. Že by mi hra nějak sdělila, jak mám ty neviditelné odhalit a vysbírat je???


Datadisky:
Red Tide (2009, GoG, nebo Steam, recenze: Tiscali Games): Samostatně spustitelný datadisk (není třeba mít plnou hru), který se věnuje sovětským elitním mariňákům, přezdívaným: "Black Jackets", "Black Coats", nebo němci jim říkali prostě: "černá smrt". :) Hrát můžete 6 minikampaní s celkem 22 misemi. Mise se odehrávají jen okolo Černého moře. Datadisk neobsahuje žádný multiplayer. Hratelnost a propracovanost grafických serepetiček je stejná, jako u původní hry. Z novinek jsem si všiml dalšího detailu, že na zasažených tancích září rudě rozžhavené místo zásahu.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce/ výběr a posílání jednotek.
End - přepnutí jednotky do režimu ručního ovládání. Můžete s ní jezdit normálně šipkama.
Cheaty:
Na hru si můžete stáhnout cheat mód. Po aktivaci módu v menu máte vpravo dole na obrazovce ikonu, přes kterou si do hry můžete přidávat různé jednotky a zapínat/ vypínat nesmrtelnost a další cheaty. - NAPROSTÁ PARÁDA! :)
V některých misích (třeba při obraně před Moskvou) ale musíte někdy ustoupit, jakože vás nekonečné proudy nepřátel zatlačili, aby se spustil skript na ústup. Jinak budete do zblbnutí likvidovat nekonečně se respawnující nepřátele a mise prostě neskončí.

Sejvy, které vám odemknou všechny kampaně a mise (stačí si z nich překopírovat jen soubor "game_progress.set").

Red Tide:
Na datadisk je taky možné si stáhnout cheat mód.Men of War: Assault Squad

Oficiální stránky Nejsou.
Výrobce Digitalmindsoft (Německo).
Datum vydání 2011
Hodnocení (8)/10
Plná GoG, nebo Steam.
Recenze Tiscali Games.
Návod Není.
Update Není.
Čeština Není.
Multiplayer Ano.
Editor Ne.
Kompatibilita s Windows XP OK (Ale Steam už na tomhle systému nerozjedete). Alespoň teda dle údajů na Steamu, by 32bitové XP jít měly.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OKHru již mám k dispozici, ale ještě jsem ji nehrál - recenze není kompletní!
Recenze:

Další díl série, kde můžete hrát za Sověty, USA, Německo, Britský Commonwealth a poprvé v sérii i za Japonsko. Bojiště jsou umístěny po celé Evropě, severní Africe a v Tichomoří. Hra údajně neobsahuje kampaň, ale jen skirmish. Nově jsou přítomny jednotky hrdinů, které dávají jednotkám různé bonusy. Umělá inteligence je dynamická, takže mise neprobíhají pokaždé stejně. Jednotky si můžete moci přikupovat.
Multiplayer:
Tento díl je více zaměřen na multiplayerovou kooperaci. Hrát můžou až 4 hráči.
Plusy:
Uvidíme...
Mínusy:
Uvidíme...DLC:
GOTY Edition (2011): Všech 5 DLC v jednom balíku:

5 DLC MP Supply Pack Alpha: 5 nových kooperativních map pro multiplayer pro režimy Assault Zones a Combat.
MP Supply Pack Bravo: 5 nových kooperativních map pro multiplayer pro režimy Assault Zones, Combat a i exkluzivní režim Day of Victory.
MP Supply Pack Charlie: 5 nových kooperativních map pro multiplayer pro režimy Assault Zones, Combat a i exkluzivní režim Day of Victory.
Skirmish Pack: 5 nových skirmish map (jedna pro každý národ), ve kterých se bráníte vlnám nepřátel. Lze hrát v kooperaci až s 8 hráči.
Skirmish Pack 2: 5 nových skirmish map (jedna pro každý národ), ve kterých máte za úkol infiltrovat nepřátelské linie, zabít nepřátelské důstojníky, zastavit konvoje a obsadit strategické pozice. Náhodně generované pozice a hlídky zajišťují, že hra bude pokaždé jiná.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce/ výběr a posílání jednotek.
End - přepnutí jednotky do režimu ručního ovládání. Můžete s ní jezdit normálně šipkama.
Cheaty:
Uvidíme...


Men of War: Vietnam

Oficiální stránky Nejsou.
Výrobce Fulqrum Publishing (Česká republika/ Polsko).
Datum vydání 2011
Hodnocení (8)/10
Plná GoG, nebo Steam.
Recenze Tiscali Games a Zing.
Návod Není.
Update Není.
Čeština Není.
Multiplayer Ano.
Editor Ne.
Kompatibilita s Windows XP OK (Ale Steam už na tomhle systému nerozjedete). Alespoň teda dle údajů na Steamu, by 32bitové XP jít měly.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OKHru již mám k dispozici, ale ještě jsem ji nehrál - recenze není kompletní!
Recenze:

V tomto dílu se podíváme (jak napovídá název) do války ve Vietnamu. Obsahuje kampaň za USA i Severní Vietnam. V americké kampani hrajete za tým amerických elitních vojáků. V té vietnamské za 2 vietnamské vojáky a dva sovětské vojenské poradce, kteří uvízli hluboko na území nepřítele a snaží se dostat zpět.
Multiplayer:
Uvidíme...
Plusy:
Po nekonečné druhé světové konečně i jiné bojiště.
Nová vojenská technika z Vietnamu.
Mínusy:
Recenze jsou v celku negativní.DLC:
Special Edition Upgrade (2011): 3 nové multiplayerové mapy a 5 singleplayerových misí.
Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce/ výběr a posílání jednotek.
End - přepnutí jednotky do režimu ručního ovládání. Můžete s ní jezdit normálně šipkama.
Cheaty:
Uvidíme...

Men of War: Condemned Heroes

Oficiální stránky Nejsou.
Výrobce Fulqrum Publishing (Česká republika/ Polsko).
Datum vydání 2012
Hodnocení (8)/10
Plná Steam.
Recenze Tiscali Games a Zing.
Návod Není.
Update Není.
Čeština Není.
Multiplayer Ne.
Editor Ano.
Kompatibilita s Windows XP OK (Ale Steam už na tomhle systému nerozjedete). Alespoň teda dle údajů na Steamu, by 32bitové XP jít měly.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OKHru již mám k dispozici, ale ještě jsem ji nehrál - recenze není kompletní!
Recenze:

Opět návrat série do Druhé světové. Tentokrát hrajete za sovětské jednotky, složené z odsouzených důstojníků, jež měli dle Stalinova rozkazu zakázáno ustupovat. Příběhy jsou psány dle skutečných událostí. Hrát lze 4 kampaně, zasazené mezi roky 1942 až 1945.
Plusy:
Uvidíme.
Mínusy:
Tento díl není na GoGu.

Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce/ výběr a posílání jednotek.
End - přepnutí jednotky do režimu ručního ovládání. Můžete s ní jezdit normálně šipkama.
Cheaty:
Uvidíme...
Men of War: Assault Squad 2

Oficiální stránky Nejsou.
Výrobce Digitalmindsoft (Německo).
Datum vydání 2014
Hodnocení (8)/10
Plná Steam.
Recenze Tiscali Games a Bonusweb.
Návod Není.
Update Není.
Čeština Není.
Multiplayer Ano.
Editor Ano.
Kompatibilita s Windows XP Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OKHru již mám k dispozici, ale ještě jsem ji nehrál - recenze není kompletní!
Recenze:

Nový díl Assault Squadu na novém, vylepšeném enginu, který zvládá větší bitvy na větších mapách. Lze hrát 15 skirmish map plus 25 přepracovaných z předchozího Assault Squadu. Možnost ovládání jednotek bylo rozšířeno, že můžete jednotlivé jednotky ovládat jako ve střílečce z pohledu třetí osoby. 5 frakcí a mapy z Evropy, Severní Afriky a Pacifiku byly zachovány.
Multiplayer:
Multiplayer umožňuje až bitvy pro 8 vs. 8 hráčů. 65 map a 5 herních režimů.
Plusy:
Hromada vylepšení.
Mínusy:
Tento díl není na GoGu.


DLC:
Deluxe Edition (2014): Obsahuje jen serepetičky: pětihvězdičkovou stuhu a odznak do hlavního menu, achievement, ikonu avatara do multiplayeru, prvek HUDu a mírné zvýšení XP v multiplayeru.
Iron First (2015): Umožňuje nahrávání multiplayerových zápasů, ovládání z pohledu třetí osoby pro nové SP a uživatelské scénáře a 5 nových SP skirmish misí s tankem z pohledu třetí osoby.
Airborne (2015): Boti do multiplayeru ve 4 obtížnostech a 5 nových SP skirmish misí, ve kterých bojujete v tichém, výsadkovém režimu.
Assault Squad 2: Men of War Origins (2016): Remasterovaná verze původní hry Men of War. Remasterována je nejen grafika, ale i zvuk, rozhraní, AI, fyzika a další...
Ostfront Veteranen (2018): Nová německá frakce s více než 10 vozidly a pěchotními jednotkami z východní fronty. Frakce je dostupná v multiplayeru ve skirmishi vs. AI. Vyžaduje ovšem DLC Airborne k odemknutí botů.
Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce/ výběr a posílání jednotek.
End - přepnutí jednotky do režimu ručního ovládání. Můžete s ní jezdit normálně šipkama.
Cheaty:
Uvidíme...Men of War: Assault Squad 2 - Cold War

Oficiální stránky Nejsou. Wiki stránka.
Výrobce Digitalmindsoft (Německo).
Datum vydání 2019
Hodnocení (8)/10
Plná Steam.
Recenze Tiscali Games.
Návod Není.
Update Není.
Čeština Není.
Multiplayer Ano.
Editor Ano.
Kompatibilita s Windows XP Ne.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OKHru již mám k dispozici, ale ještě jsem ji nehrál - recenze není kompletní!
Recenze:

Přenesení série Men of War do období studené války. Hrát lze za USA i SSSR. Kampaně nejsou předdefinované, ale dynamicky generované.
Multiplayer:
Lze hrát v kooperativním režimu, nebo režimy: Assault Zones a Annihilation.
Plusy:
Nová doba - studená válka.
Mínusy:
Tento díl není na GoGu.
Recenze jsou negativní.


Ovládání:
Levé tlačítko myši - interakce/ výběr a posílání jednotek.
End - přepnutí jednotky do režimu ručního ovládání. Můžete s ní jezdit normálně šipkama.
Cheaty:
Uvidíme...