Draugen

Oficiální stránky
Výrobce Red Thread Games (Norsko)
Datum vydání 2019
Hodnocení 8/10
Plná GoG, nebo Steam.
Recenze Tiscali Games.
Návod YouTube.
Update Není.
Čeština Není.
Multiplayer Není.
Editor Není.
Kompatibilita s Windows XP NE
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK (64 bit)
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OK (64 bit)


 
 
 Recenze:

Konečně další adventura od norského vývojáře Rangara Tørnquista, který stojí za skvělou adventurní sérií The Longest Journey.
Příběh se odehrává v krásné norské krajině v roce 1923. Hrajeme v něm za amerického cestovatele Edwarda Charlese Hardena, který přijede do Norska pátrat po jeho zmizelé sestře Betty. Společnici vám dělá mladá sympatická slečna Lissie (Elisabeth), se kterou prodiskutováváte své poznatky a působí velice přirozeně a uvěřitelně. Díky svému dobovému oblečení ale vypadá... , jako kluk. :) Někdy byste jí ale nejraději zakroutili krkem, aby už držela konečně hubu. :) Po příchodu do malé odlehlé rybářské vesnice zjistíte, že je úplně opuštěná a pátráte, kam všichni zmizeli. Příběh je rozdělen do 6 dní, které ve fjordu strávíte. Od jisté chvíle se hra změní trochu na psycho. :)
Celkově se hra hraje bez nějakých záseků, protože i když to vypadá, jako byste byli na velkém rozlehlém místě a bez mapy, tak vám hra systematicky neumožňuje opustit určitou oblast a nepustí vás to tam, kde to v tu chvíli není důležité. Nemůžete umřít, neřešíte ani žádné puzzly a hádanky (kromě toho, že odhalujete, ale úplně nevyřešíte, nějaké incidenty ve vesnici). Prakticky jen chodíte, prohlížíte si věci, dokumenty, fotografie a konzultujete to se svou společnicí. Prostě takový walking simulátor, ale ve dvou (ehm... "ve dvou").
Na konci závěrečných titulků autoři slibují pokračování...
Plusy:
Skvělá grafika severské přírody na Unreal enginu. Fjordy, skály,... Prostě paráda!
Sympatická (i když někdy dost otravná :) ) společnice hlavní postavy. :)
Mínusy:
Na hru bohužel není čeština. Angličtina je ale celkem jednoduchá, takže se tomu dá rozumět, i když umíte jen trochu.
Hra je dost krátká - asi 2 hodiny.
Kromě hledání Betty ve hře řešíme i jiné záhady v opuštěné vesnici, ale na konci hry je jen na hráči, jak si myslí, že to bylo - není to dořešeno.
Celkově dost promarněný potenciál - hra měla na víc.
Nejdou přeskakovat dialogy. Ani ty, které už jste slyšeli.