Battlefield 1942

 


Battlefield VietnamBattlefield 2Battlefield 2142 + Northern Strike

- Tenhle díl se mi nelíbí - moc futuristické, takových stříleček je fůra.


Battlefield: Bad Company

- Obyčejná střílečka, která vyšla pouze pro herní konzole.


Battlefield: Bad Company 2

- Normální koridorová střílečka, kterou chtěli autoři konkurovat sérii Call of Duty. Tohle ale není styl hry Battlefield! Takže nebrat.


Battlefield: Bad Company 2: Vietnam

- Je opět normální střílečka, která přenáší děj do Vietnamu. Opět tedy žádný free boj o vlajky, jak to má ve správném Battlefieldu být.


Battlefield 1943

- Hra bohužel nakonec vyšla pouze pro konzole i když byla slibována i pro PC. :(


Battlefield 3


Battlefield 4

- Měl jsem možnost vyzkoušet bezplatně na Originu. Hnusná grafika, nepřehledné městské prostředí a zběsilá akce. Nelíbí...Battlefield: Hardline

- Mix Battlefieldu a GTA. Policajti proti gangsterům. Tohle není můj šálek kávy... :(


Battlefield 1 (5)

- Zpočátku jsem byl ze hry nadšený, ale vzhledem k tomu, že je hra nerealistická (všude se pobíhá se samopaly, které v První světové teprve začínaly) a všechno je jen taková divoká akce, tak se mi prostě hra nelíbí...

Battlefield V


- Zase to číslování, proboha! Já nevím, ale prostě na mě MP hra v takovéhle vyleštěné nepřehledné grafice nějak nebere. Battlefield 1942 byl krásně přehledný a byla to skvělá zábava.
Battlefield 1942

Oficiální stránky
Výrobce Dice/ Digital Illusions (Švédsko)
Datum vydání 2002
Hodnocení 8/10
Plná 2*CD, nebo přes službu Origin šlo přidat do knihovny zdarma plnou verzi hry (tato verze je ale bez datadisků, hraje se na jiných serverech, než původní CD verze a už to pro nové zájemce nejde)

Pokud si chcete dnes hru zahrát, tak je zde návod: anglicky (včetně linků na stažení).
Recenze Level 10/2002, z Tiscali Games a z Bonuswebu
Návod Ne
Update v1.6 a v1.6_v1.61b, HD patch v1.0 a v1.0_v1.0.1(odstraňuje svastiky kvůli německým zákonům)
Čeština na v1.6 bez datadisků a v1.5 s oběma datadisky z Bonuswebu
Multiplayer Ano
Editor Battlecraft 1942, Mod Development Toolkit v2.75
Kompatibilita s Windows XP OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OK


Recenze:
Bombastická akce z druhé světové války. Hra pokrývá snad všechny důležité bitvy druhé světové (Battle of the Bulge, Battleaxe, Berlin, Bocage, El Alamein, Gazala, Guadal Canal, Iwo Jima, Kharkov, Kursk, Market Garden, Midway, Omaha Beach, Stalingrad, Tobruk a Wake Island - vše možno hrát jako samostatné mise nebo kampaň a to za obě strany), ale nečekejte žádnou realistickou akci. Například vylodění na Omaha Beach má k realitě, nebo alespoň docela realistické stejnojmenné misi hry Medal of Honor: Allied Assault na míle daleko. Žádné plížení se po pláži a boj o každý metr písku proti uragánu německých kulek - nic takového. Ale to vůbec nevadí, protože si tato hra na žádný velký realismus nehraje a je to prostě skvělá akce na rozlehlém bojišti, kde si můžete dělat, co chcete!!! Systém hry je takový, že na mapě je rozmístěno několik vlajek (většinou u bunkrů) a vždycky když nějaká strana bunkr obsadí, tak se vlajka přebarví. V těchto bunkrech se můžete po své smrti znovu objevit. Ano v této hře se neumírá - prostě si vyberete místo na mapě, kde má vaše strana vlaječku a za pár vteřin jste tam zase živí. V bunkrech nebo přilehlých budovách jsou také nevyčerpatelné zásoby munice, lékárny a u některých bunkrů se objevují tanky, letadla či jiná vozidla. Vpravo nahoře je počet bodů každé strany, a pokud má nějaká strana obsazeno více vlajek, tak protivníkovi body ubývají (čím více obsazených vlajek, tak tím body ubývají rychleji. Prohrávají ti, kteří mají 0 bodů. Navíc se body odečítají za každý respawn (oživení mrtvého vojáka) a to podle typu vojáka (scout, assault, antitank, medik a engineer) 2 až 4 body. Hra je určena i pro multiplayer (hru několika hráčů po síti či internetu) a je to super pařba.
Plusy:
Grafika vypadá skvěle. Zajímavý a chytlavý systém hry o vlajky (viz. výše). Možnost ovládat jakýkoliv vehikl co najdete na bojišti (tanky, auta, lodě, letadla). Celkem rozlehlé mapy. Když dáte nejnižší obtížnost, tak je hra celkem jednoduchá. Dokonce bych řekl, že byste vyhráli, i kdybyste se někde zašili a nechali to jen na vašich spolubojovnících. Já jsem hrál celou kampaň na easy bez cheatů a bylo to docela v pohodě - akorát ti Japončíci jsou jacísi tuzí holomci jedni šikmoocí. :)
Mínusy:
Ovládání letadel je sice jednoduchost sama, ale jak známo letadla jsou rychlé a mapu s nimi přeletíte během chvilky a hra vás při opuštění mapy buzeruje s tím, že pokud se nevrátíte na bojiště, tak vám bude ubírat zdraví. Jo jo ale kterým směrem to je??? Kromě toho při letu letadlem musíte pořád držet plyn, jinak sletíte - proč se ksakru ten plyn nedá zapnout natrvalo vždyť ten prst, který musíte mít pořád přilepený na té klávese, můžete využít i jinak. Design cest na lodích je velmi podivný. Některé cestičky, kterými se po lodi pohybujete je slepých a nikam se po nich nedostanete. Například na letadlové lodi vyjdete nahoru a jdete vedle hlavní paluby v takovém žlábku, který nikam nevede a vaše skoky nejsou tak vysoké abyste mohli vyskočit na palubu a jít si třeba pro letadlo. Nezbývá než se vrátit a jít druhou stranou - tam se na palubu vylézt dá. Já vím, je to prkotina, ale ve hře jde o drahocenný čas a počítačem řízení spoluhráči to za vás nevyhrají sami. Kromě toho jsem za celou hru nepřišel na to, jak mám spustit z lodi výsadkový člun.


Datadisky:
Road to Rome
(2003, CD, recenze: Level 3/2003, z Tiscali Games a z Bonuswebu): Datadisk, ve kterém se podíváte na italskou frontu. Čeká na vás tedy 6 nových map a to: Battle for Anzio, Battle for Salerno, Monte Cassino, Monte Santa Croce, Operation Baytown a Operation Husky + nové vozidla z této části války. Abych pravdu řek, tak nevím co se na datadisku jiným recenzentům tak nelíbí. Sice nové mise nejsou moc extra věcičky, ale já se na nich vyblbnul dosytosti. V původní hře byly mise o pár chlupů lepší, ale žádná bída to rozhodně není. Umělá inteligence soupeřů i spolubojovníků je pořád velice prachbídná. Například nedokážu pochopit, proč po mě při tankových soubojích na blízkou vzdálenost nepřítel většinou nestřílí a nechá se ode mě rozflágat na kusy.

Secret Weapons of WW2 (2003, demo Level 9/2003, recenze: Level 10/2003, z Tiscali Games a z Bonuswebu): Datadisk podle mého názoru nemá cenu kupovat - na základní hře i RtR se dá vyřádit do sytosti. Ale když je k dispozici demo, tak proč si ho také nezahrát, že? :) Datadisk k výborné akci z druhé světové války, který kromě 16 nových speciálních strojů obsahuje i další vylepšení týkající se konceptu hry. Nové speciální zbraně z konce války, nové mapy (Peenemunde, Hitlerovo Orlí hnízdo, Norsko a Praha!!!).Mody:
Desert Combat v0.9, DOWNLOAD: Mod přenášející hru do války USA s Irákem. Velmi povedený - o čemž svědčí i to, že autory tohoto modu koupili ke spolupráci na vývoji dalšího dílu sami výrobci hry. Mod využívá všechny základní mapy ze hry +2 nové přidává.
Experience WW2 v2.5, DOWNLOAD: Speciální mod, který nezmění dobu (pořád druhá světová válka), ale přidá nové typy zbraní, tanků, atd... U ručních zbraní se míří přes mušku. Mod využívá všechny základní mapy z původní hry.
Eve of Destruction v2.50, DOWNLOAD: Pokud máte Battlefield 1942 a nechce se vám utrácet za druhý díl z Vietnamu, tak tohle je něco pro vás - Vietnamská válka v BF 1942!!! Taky velice kvalitní, ale musím říct i hardwarově náročný mod. Nevím proč, ale mě se na rozdíl od všech ostatních docela dost trhal ... :( Mod obsahuje 7 (+1 navíc v noční verzi) vlastních vydařených map.
1918 v3.0, DOWNLOAD: Jak již název napovídá - první světová válka. Mod obsahuje dobovou techniku (brutální předpotopní tanky apod... :) Lze jej bohužel provozovat pouze na dvou mapách z původní hry a to Kursku a Bocage.
Forgotten Hope v0.70, DOWNLOAD: part 1, part 2 a part 3: Obrovský mod, jenž zůstává u druhé světové a přidává hromadu nových map (lze jej provozovat i na většině z původní hry), techniky a zbraní. Bohužel ač jsem se snažil sebevíc, tak se mi jej nepodařilo rozjet. :( Aktivoval jsem ho, ale na konci loadingu mapy se hra vždycky bez jakékoliv chybové hlášky poroučela do Windows. Zkoušel jsem verzi hry v1.5 i v1.6.19 verzi modu v0.6 i v0.61 a nic. Ani jedna mapa se nechytla... :(((
Dead Cities: v1.0 (+ patch v1.0_v1.2): Postapokalyptický mod ve kterém můžete bojovat za pankáče nebo zakuklence v kápích... :)  Mod využívá mapy z původní hry. V některých je zachována technika z původní hry (druhá světová) a v mapách označených lebkou je přidána nová vlstní + vlastní zbraně. Co se týče nové techniky, tak jsou to docela skvělé věci: cisterna s namontovaným plamenometem, buginy, náklaďáky s radlicí a podobně... :) Mod bohužel občas padá na plochu.
Who Dares Wins: v0.23, DOWNLOAD: V tomto modu se můžete zúčastnit jako člen speciálních jednotek reálných konfliktů nedávné minulosti: Afghánistán, Irák (1991 a 2003) a Somálsko. Například je tam i mise "Jessica Lynch rescue". :) Obsahuje 7 nových map.
Battlefield Heroes '42: DOWNLOAD: Převedení již zrušené online komiksové řežby Battlefield Heroes (2009 až 2015) do enginu Battlefieldu 1942. Graficky to ani není znát a hra vypadá skoro jako originál. Obsahuje všechny mapy z původní hry - 14 map + některé mapy mají noční, nebo zimní verzi (celkem 14 verzí). Ve hře jsou taky jako bonus 4 mapy ze hry Avatar Star. Na rozdíl od originálu můžete hrát hru i offline s počítačem řízenými protivníky (boty). Při nastavení obtížnosti botů na minimum jsou někdy docela hloupí a chvílemi stojí kousek od vás a nestřílí, ale chvílemi vás zase neomylně sejmou na větší vzdálenost. Můžete samozřejmě ovládat i vozidla (Sherman, Panzer, Jeep, letadla, dokonce i vrtulník). Soundtrack z původní hry je také přítomen a tak si můžete u hry vesele pohvizdovat onu neuvěřitelně chytlavou melodii, kterou jen tak nedostanete z hlavy. :) Multiplayer sice nemám jak vyzkoušet, ale asi by to mělo fungovat. Hra sice po spuštění oznámí, že se nemůže připojit k nějakému serveru, ale když dáte hru online, tak vám to ukáže server browser z Battlefieldu 1942, kde je několik rozehraných her, ale máte možnost vytvořit hru s mapami z BF Heroes, takže by asi mělo stačit, aby hru někdo, kdo má mod nainstalovaný, vytvořil a další se k ní připojili.


Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Myš levá - střelba.
Myš pravá - zoom/ druhý střelecký režim.
Shift - chůze.
C - pohledy.
M - mapa.
Q, Y - skrčit se/ plazit se.
Mezerník - skok.
E - nastoupit/opustit vozidlo, dělo, letadlo, ...
1 - 6 nebo kolečko myši - zbraně.
9 - otevře padák.
Enter - respawn point.


Cheaty:

Nemám.Battlefield Vietnam

Oficiální stránky Nejsou
Výrobce Dice/ Digital Illusions (Švédsko)
Datum vydání 2004
Hodnocení 8/10
Plná 3*CD, nebo download.
Recenze Level 3/2004 (4/2004 - Multiplayer), z Tiscali Games a z Bonuswebu. Recenze na mody Desert Combat, Eve of Destruction, Forgotten Hope, atd...: Level 3/2005
Návod Ne
Update v1.2, v1.2_v1.21, Mapa Valley Assault od jednoho z vývojářů (nelze použít v singleplayeru) a oficiální map pack 1 (žádná mapa pro singleplayer)
Čeština na v1.01 i v1.02 na Bonuswebu
Multiplayer Ano
Editor Ano
Kompatibilita s Windows XP OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OK (Spustit jako správce.)


Recenze:
Jedenapůltý díl herní série Battlefield je situovaný do Vietnamu. Obsahuje celkem 15 zajímvých a rozlehlých map, jež můžete hrát za obě strany: američany & jihovietnamskou armádu nebo severovietnamskou & jednotky Vietcongu. Nějakých moc hustých džunglí nečekejte, ale porost je někde celkem hustý, rýžová políčka, staré chrámy, řeky a pár map je dokonce i v městském prostředí. Opět máte k dispozici řadu vehiklů z tohoto období (tanky, Uazy, Jeepy, čluny, helikoptéry, letedla (opět sice jednoduché ovládání, ale pro mě nějak nepoužitelné - pořád padám :( ). Celkově se koncept hry od Battlefieldu 1942 nezměnil a opět vás čekají líté boje o vlajky. Zaznamenal jsem jen takovou drobnou změnu, že hlavní startovní základna každé strany již nemá nepřebarvitelnou vlajku, ale její přebarvení trvá o něco déle než ostatní vlajky (cca 2 minuty).
Plusy:
Ze začátku jsem měl pocit, že je hra trochu odfláknutá (patrně způsobeno trochu slabší první mapou), ale pak jsem se opět začal skvěle bavit. V některých momentech si se hrou užijete i docela srandu. A to nejen při sledování vylomenin, co vyvádí počítačem řízení panáci, ale například v jedné městské mapě (císařské město Hue) po nalezení skvělého skútru! :) Perfektní rychlé prdítko! :)
Mínusy:
To, že se - jak jsem již psal - některé vlajky přebarvují strašně dlouho a vy u nich tedy musíte dřepět a čekat až se přebarví a trpíte jak ďas když vidíte, že nepřítel mezitím obsazuje ostatní vlajky a vy těm vašim počítačem řízeným tupcům nemůžete jít na pomoc. Umělá inteligence počítačových soupeřů a spoluhráčů je totiž docela nízká. Například sednout si do kulometného palpostu na tanku řízeném botem je utrpení. Bot se pořád točí na místě, jako by nebylo cílem hry co nejrychleji zabrat vlaječky, zasekává vehikl o stromy, pořád se otáčí, což když náhodou máte po čem střílet, děsně naštve, protože se díky tomu netrefíte. Prostě děs! :( To ovšem neznamená, že by byla hra kdovíjak jednoduchá díky blbosti botů, protože ti protivníkovi vám dokáží pěkně zavařit i tak. Dokonce bych řekl, že protivníkovi boti mají vyšší inteligenci než vaši. Na některých mapách by to chtělo více nějakých přibližovadel, abyste nemuseli pobíhat po těch velkých mapách pěšky. Někdy je to na infarkt, jak musíte neustále pobíhat od jedné vlaječky ke druhé a sotva nějakou přebarvíte a běžíte k další, tak se u té první objeví vykřičník, že na ni útočí nepřítel a vy abyste se zase vrátili a furt dokola... :( Nejlepší je obsadit všechny vlajky kromě jedné a tu nepříteli nechat, zalehnout nedaleko od ní a střílet nabíhající se respawnující se nepřátele. Tak se alespoň moc nenaběháte. :)


Mody:
World War 2:
DOWNLOAD: Mod obsahující pouze 3 mapy (Filipíny, Wake Island a Iwo Jima) předělávající hru zpět na druhou světovou. Bohužel hra je velice jednoduchá, protože se na těchto mapách AI nepřítele nějak nedaří. Jinak jsou ale mapy docela povedené. I když jsem v readme nejnovějšího patche hry v1.21 četl, že tento mod s ní není kompatibilní a má se zůstat u v1.2, tak tedy mě hra běžela bez problému.
Invasion Gotland v0.5: DOWNLOAD: Imaginární válka Švédska se SSSR v roce 1977. Bohužel se dá hrát pouze v multiplayeru. Obsahuje nějaké nové tanky, obrněné vozidla, motorku, Volvo :) a pět nových map, kteréžto mi svým způsobem připoměly český Flashpoint, jelikož v některých z nich pobíháte mezi chajdama po poli jako u nás na vesnici... :) Docela vadí chybějící zaměřovací kurzor u zbraní (je třeba mířit přes mířidla pravým myšítkem) a nemožnost řídit některá vozidla (prostě jde nastoupit jen na pozici spolujezdce).
Jungle Fever: DOWNLOAD: Mod, který by měl měnit arkádovitou hru na realističtější a přidává nové zbraně a 3 nové mapy, kteréžto ovšem nejdou v singleplayeru použít. V singlu se dá hrát na původních mapách, které byly nějak předělány co do realistiky. Bohužel jsem snad slepý, ale já si ničeho nového nevšiml, tak nevím, co si o modu mám myslet. Vše podle mě zůstalo při starém.


Cheaty:
Nemám.


Battlefield 2

Oficiální stránky
Výrobce Dice/ Digital Illusions (Švédsko)
Datum vydání 2005
Hodnocení 8/10
Plná DVD a Origin.

Hra se už dnes ani na Originu nedá koupit. Je tu opět anglický návod, jak hrát hru v roce 2020, ale bez odkazů na stažení, nebo zakoupení hry, takže musíte mít už hru koupenou dříve.

Nebo je tady neoficiální server na hraní PlayBF2. Stačí dát Download a řídit se instrukcemi.
Recenze Level 7/2005, MP: Level 8/2005, restart (+mody) Level 3/2009, z Tiscali Games a Bonuswebu
Návod Není
Update Advanced Tactical Center (vylepšení mapy - lze kreslit směry útoku pro spolubojovníky), v1.41  a v1.41_v1.50, oficiální mapa Highway Tampa

Verze hry není totožná s verzí updatu a tak vám updaty aktualizují hru následovně:
Základní hra je v1.0.2442.0
Update v1.22 na v1.1.2720-552.0
Update v1.3 na v1.1.2878-710.0
Update v1.4 na v1.1.2963-795.0
Update v1.41 na v1.1.2965-797.0
Čeština na Bonusebu je max na v1.21, ale těch textů moc není, tak to nemá smysl :)
Multiplayer Ano
Editor mod editor
Kompatibilita s Windows XP OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OKRecenze:
Dhruhý dhíl ehm... (viz. mínusy :( ) nás tentokrát po druhé světové válce a Vietnamu přenese do moderních válek současnosti. Bojovat můžete za 3 strany: USA, Čínu a "Středovýchodní alianci" (koalice muslimských států) na (v1.4) 11 single i multiplayer + 3 pouze multiplayer mapách (6x Čína vs. USA a 8x muslimové vs. USA). Mapy jsou vyvedeny většinou ve třech verzích (pro 16, 32 a 64 hráčů). Menší mapy mají prostě prostor, ze kterého vás hra vykáže a pokud neuposlechnete, tak vás popraví. Větší mapy, ale nejsou jen malé mapy plus prostor navíc, ale jsou v nich nějaké změny včetně například rozmístění vlajek, takže když si zvyknete na malou a pak hrajete velkou, tak jste dost zmatení, že je dost věcí jinak. V singleplayeru je možné hrát pouze na 16-kách. Zcela nový herní engine klade větší důraz na realismus. Například se počítá průraznost střel různými materiály atd...  Ve hře je nyní 7 typů vojáků: special forces, assault, sniper, engineer, antitank, support a medik. Byly zrušeny bedny s municí a lékárničky v bunkrech a místo toho vás léčí vaši medici a munici si doplňujete od jednotek podpory. Medici, nebo podpora může své balíčky rovněž rozhazovat po zemi. Vojáci nově umí i sprintovat. Hra je ještě více stavěna na týmovou spolupráci, takže samostatně pobíhající bojovníci moc šancí proti sehranému týmu nemají. Novinkou je Commander mód, kdy jeden hráč může být velitelem a komandovat ostatní. Tento velitel ovšem nekomanduje přímo jednotlivé hráče, ale velitele čet, na které jsou hráči rozděleni. Jako velitel můžete navíc zadávat cíle pro artilerii, špionážní letoun či nechat shazovat techniku či zásoby na bojiště. Velení je navíc podpořeno hlasovou komunikací mezi hráči. Jako u předchozích dílů je možné hrát i singleplayer s počítačem řízenými boty. Botů může být maximálně 16. Boti bohužel moc nereagují na příkazy. Recenzenti pokládají nákup této hry pouze kvůli singleplayerovému hraní za zbytečný, ale já jsem, alespoň dle zážitků v tomhle ohledu jiného názoru. Samozřejmostí je kompletně nový arzenál pohyblivé techniky (Abrams a podobně). V multiplayeru lze zřejmě nějakým nastavením zvýšit výdrž v běhu, takže můžete více běhat.
Plusy:
Grafický engine se znatelně zlepšil a vypadá perfektně. Hratelnostně je to taktéž pořád velmi chytlavé. Co do počtu hrajících hráčů po internetu již tahle hra poráží i neporazitelný Counter-Strike - to už o něčem svědčí! Nově je možné (alespoň jsem si toho u předchozích dílů nevšiml) pomocí F kláves přepínat pozice ve vozidle a boti vám ochotně uvolní obsazené vozidlo, takže už vás tolik nenaštve, když vám bot před nosem šlohne tank. Teda nenaštve vás to, pokud ho pak doženete a on vás přitom nezajede. :)
Mínusy:
Při singleplayeru nemůžete kromě mapy a 3 tříd obtížnosti nastavit VŮBEC NIC!!! Přitom při loadingu máte v tabulce tolik možností (respawn časy, no vehicles a podobně). Proč to propána nemůžu nastavit? Některá (ne všechna) tyto nastavení lze udělat v singlu, pouze pokud spustíte síťovou hru po LAN a vyberete typ Co-Op, při čemž se ovšem čeká se hrou na druhého živého hráče, takže se neodečítají body ani se nedají přebarvovat vlajky. Akorát se takhle můžete vyblbnout s boty doaleluja. Z naprosto neznámého důvodu se mi nedařilo připojit k žádné internetové hře - a to má být primárně hra na hraní po internetu! Čert ví, v čem může být problém. Mám originál, updatoval jsem na nejnovější update v1.4, nainstaloval jsem a zaregistroval se v aplikaci GameSpy Arcade v níž se dají vypsat zrovna hrané internetové hry a když na nějakou kliknu, tak mi GameSpy Arcade jen spustí hru bez toho, aby mě do dotyčné hry přihlásil. Když se chci připojit do nějaké internetové hry přímo z menu hry, tak hra při pokusu o připojení k nějaké hře spadne bez jakékoliv chybové hlášky na plochu... :((( Chm, chm, chm... No nakonec se mi multiplayer přece jenom podařil rozjet, ale musel jsem hru přeinstalovat a updatnout ji jen na verzi v1.22 nebo v1.3, pak již bylo možné se připojit k náhodnému serveru pomocí tlačítka "Play Now". Bohužel přihlašování k účtu a hledání serveru je tak šíleně dlouhé, že to vypadá, jakoby se hra zasekla. Nechápu, proč to nejde rychleji. A teď k názvu: Tak tedy, ale teď už toho mám vážně DOST!!! Co tedy měl být BF: Vietnam?!!! Datadisk?!!! Já ty tvůrce her v poslední době nechápu: série Delta Force se od čtvrtého dílu neznačí číslovkou a člověk ani neví co je nový díl a co datadisk, Hitman: Contracts (3) ve třetím díle taky přišel o číslíčko, Driv3r si vrazí tu trojku až na místo éčka, GTA Vice City nenesla číslovku a to se připravuje 4-ka, tvůrci Splinter Cell: Pandora Tomorrow taky neuznali za vhodné uvést v názvu dvojku a teď je tady Battlefield 2, jako třetí díl série!!! A já toho mám dost! Mě tady nikdo dělat bordel v databázi her nebude!!! :(


Datadisky (Booster Packy):
Special Forces
(2005, DVD, recenze: Level 13/2005 a Tiscali Games): Datadisk ke skvělé multiplayerové akci zaměřený tentokrát na boje speciálních jednotek. Přináší 8 nových map opět ve třech provedeních podle počtu hráčů. 6 se dá hrát i v singleplayeru a 3 (z toho jedna pouze multiplayerová) jsou noční. Mapy jsou situovány do města, na letiště či na vojenskou základnu. Předělány byly frakce a tak můžete hrát za: Navy Seals, SAS, Specnaz, ruské rebely a MEC Special Forces (arabská koalice z původní hry). Rozdíl mezi nimi však žádný není. Novinky jsou i ve vybavení: oslepující granáty, slzný plyn a lano s kotvou.  Přibylo i pár nových vehiklů, například vrtulníky.
Dle mého názoru hodně povedené nové mapy. Celkově se mi datadisk hodně líbí, tak nechápu ty špatné recenze v Levelu a podobně, kvůli kterým jsem ho ani nechtěl kupovat. Sem tam se opět objeví nějaký ten bug a nahrávání trvá dost dlouho.

Euro Force (2006, !UPDATE NA PŮVODNÍ HRU v1.50 OBSAHUJE TENTO DATADISK ZDARMA V SOBĚ!, recenze: Level 4/2006): Booster Pack obsahující 3 nové mapy situované do Asie. Jedna z nich je Velká čínská zeď a zbytek jsou pouštní boje EU s muslimy. Dále obsahuje 2 nové tanky, 1 stíhačku, 1 helikoptéru, 7 nových zbraní a novou stranu - Evropskou Unii, která se ovšem od američanů nijak neliší. Docela dobré nové mapy a jednotky. Pouze 3 nové mapy. Datadisk stejně jako původní hra trpí několika technickými bugy. Například po ukončení hry vám ještě hudba ze hry hraje 3 minuty na ploše. Nebo po vaší smrti vám hra někdy zatvrzele odmítá otevřít pravým tlačítkem myši mapu, abyste si mohli vybrat jiný spawn point a to i když máte vybraný spawnpoint, který vlastní nepřítel a vy po vypršení spawn času mlátíte do myši a nemůžete se vrátit do hry. Naštěstí jsem zjistil, že se mapa dá otevřít taky Entrem. V krabici nenaleznete žádné CD, ale jen kód na stažení hry z internetu. Stažení je navíc možné pouze speciálním programem od EA, jež se vám i po stažení vždycky nahrává po startu počítače. Tyhle veledůležité softy co musejí být furt spuštěny a nalogovány na net fakt nesnáším. Ti softwaroví tvůrci jsou pěkná telata. Uninstall!!! :( Hru je ale snad možné po stažení a instalaci zazálohovat na CD (Doufám, že ta instalace bude pro příště funkční.) Stačí najít, kde máte nainstalovaný ten prokletý EA Link\Cache a složku Bf2_eurof, nebo tak nějak. Musíte to ale provést až po instalaci, protože před ní je tam jen jeden soubor EA Linku s nějakou svou koncovkou (patrně archív), jež se až během instalace rozbalí na klasický setup.exe a přidružené soubory.

Armored Fury (2006, !UPDATE NA PŮVODNÍ HRU v1.50 OBSAHUJE TENTO DATADISK ZDARMA V SOBĚ!, recenze: Level 7/2006): Druhý Booster Pack k akční převážně multiplayerové hře. Přidává 3 nové mapy. Dějiště map se odehrává v USA a na Aljašce na kterou zaútočila Čína nebo muslimové. Povedené nové mapy i když by jich mohlo být víc. Engine není moc rozumně vyvážený a při srážce tanku s plotem tank vybuchuje. Žádné nové zbraně. Opět distribuce bez CD viz mínusy pár řádek výše. Co se týče HW náročnosti, tak na mém A64 3000+, 1GB Dual Channel 400 MHz DDR a GeForce 6600GT zpočátku myslíte, že to bude nehratelné, protože se po nahrání mapy rozjede dost brutální cukavé divadlo, ale to se po pár sekundách spraví a dál se dá hrát v pohodě. Asi se vždycky po nahrání mapy musí mapa ještě nějak načíst do nějaké cache nebo co. :)Mody:
Nights v0.95: DOWNLOAD: Převede 3 původní mapy ze hry (2 co jdou hrát i v singlu a 1 pouze multiplayerovou) do nočního režimu. Tohoto modu jsem se nejdříve obával, že bude houby vidět, ale když to hrajete ve tmě a na monitor vám nic nesvítí, tak je viditelnost docela dobrá a dá se to hrát, navíc je to docela příjemná změna. Původní hra funguje dál normálně, protože se mod spouští zvláštním souborem, takže můžete kdykoliv i bez jeho odinstalování hrát původní hru. Navíc přináší i novou hudbu a animace v menu. Lze hrát pouze Conquest.
Australian Forces v1.01: DOWNLOAD: Mění USA za Austrálii a přidává nové zbraně a vozidla australské armády. Je možné hrát na mapách z původní hry + na 4 nových kvalitních. V singleplayeru lze použít ovšem pouze jednu (cementovou továrnu). Zbylé tři pouze v multiplayeru. Jedna z těch tří (Uzbecké hory) mi po chvíli hraní vždycky ukončí hru. Jinak je ale mod dost povedený, i když si multiplayer moc neužijete protože se hraje většinou na australských serverech s velkým pingem. Singleplayerová mapa je za australany hodně těžká.
Battleship v0.31: DOWNLOAD: Souboje lodí imperialisté vs. komunisté. Nebojuje se ale s moderními loďmi, ale mod je zasazen zřejmě do doby VŘSR a tak bojujete s křižníky a v ruce máte jen dobové flinty. Obsahuje 6 map pouze pro multiplayer (jedna je noční), v nichž většinou pevniny moc není a hra je tedy soustředěna na souboj lodí. Bohužel mod nikdo nehrál, tak jsem nemohl řádně otestovat.
Sandbox v1.01: DOWNLOAD: Perfektní mod ve kterém se nebojuje, ale i tak se v něm dá vyblbnout do aleluja! Je to něco jako Gary's Mod do Half-Life 2. Prostě si ve hře můžete dělat všelijaké blbosti. Klávesou TAB vybíráte všelijaké věci (palety, kontejnery, barely, zdi, mosty, vozidla,...) a pomocí menu na klávese Q (či T) je umísťujete je do herní mapy. Je možné je i všelijak natáčet. Kdybyste viděli, co jsou někteří nadšenci schopní postavit! :) V multiplayeru se můžete klidně na stavění vykašlat a testovat ostatním hráčům jejich stavby, například různé šílené skokanské můstky. V modu je poněkud pozměněná bugina, jež dokáže klávesou Shift zapnout turbo - to se to pak panečku skáče! :) Prostě parádní mod!!!


Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Myš levá - střelba z primární zbraně (dělo).
Myš pravá - střelba ze sekundární zbraně (kulomet), po zabití výběr spawn pointu.
Enter - po zabití výběr spawn pointu.
Shift - běh.
M - mapa.
Y - skrčit se/ plazit se.
Mezerník - skok.
E - nastoupit/opustit vozidlo, dělo, letadlo, ...
F1, F2,... - změna pozice ve vozidle.
1 - 6 nebo kolečko myši - zbraně (výběr pravou myší).
Caps Lock - velitelská obrazovka (Na velitele si musíte nejdřív zažádat tlačítkem Apply u položky Commander a pak za pár sekund na výzvu textovým hlášením potvrdit klávesou Page Up).
Q - příkazy/ hlášení.


Cheaty:
Můj profil.

No intro fix (odstranění zdlouhavých úvodních videí).

Jak nastavit více BOTu v SINGLEPLAYER?

1> V adresáři ...\Battlefield 2\mods\bf2\AI najdi soubor AIDEfault.ai
2> najdi sekvenci

aiSettings.setMaxNBots 32 ... pro pocet BOTu
aiSettings.setBotSkill 0.4 .. pro inteligenci BOTu


Jak nastavit mapu v SINGLEPLAYER pro 32 nebo 64 hráčů?

1> V adresáři ...\Battlefield 2\mods\bf2\Levels jsou podadresáře map
2> Vyber si mapu a v souboru "server.zip" najdi adresář \gamemodes\sp1
3> tam je adresář "16"
4> tento přejmenuj na 32 nebo 64
5> vrať se k adresáři "gpm_cq" a z daného podadresáře "32" nebo "64" zkopíruj soubor    "GamePlayObjects"
6> Needituj v adresáři "info" "mapa.desc" na počet hráčů
7> Při startu hry sice bude BF2 tvrdit že vybíráš mapu pro 16 hráčů, ale ve hře vše bude o.k
8> Pro správnýchod mapy je nutné mít správný soubor STRATEGICAREAS s editovanými SPAWN POINTY (snad bude brzo nějký editor, jinak je to dost otravné)
9> VAROVANI! nesmíš odzipovat adresář někam stranou a následně ho zazipovat, vše se musí provádět přímým vkládáním jinak má
   hra tendenci padat při verifikaci clienta!

Jak si můžu zahrát coop hru v local multiplayer proti BOTům?

I. Pro uživatele co mjí ON-LINE účet
  
   1> Jeden hráč vytvoří singleplayer mapu
   2> Ostatní se přihlásí přes svůj ON-LINE účet a dají CONNECT TO IP na lokální stroj kde je vytvořena SINGLEPLAYER mapa   

II. Pro uživatele co mají jen OFF-LINE účet

   1> Na jedné stanici vytvoř lokální multiplayerovou hru
   2> Počkej až se ostatním objeví ve výpisu
   3> Ostatní hráči NESMÍ dát REFRESH ani se připojit
   4> Ukonči MP mapu a vytvoř SINGLEPLAYEROVOU mapu .. pochopitelně stejnou!
   5> Ostatní se připojí a je to.

Jak můžu odemknout všechny zbraně v SINGLEPLAYER?

1> V adresáři ..\Battlefield2\python\bf2\stats najdi soubor UNLOCKS.PY
2> edituj položku defaultUnlocks = [0, 0, 0, 0, 0, 0, 0] na defaultUnlocks = [1, 1, 1, 1, 1, 1, 1]

NEMUSÍM SNAD ŘÍKAT ŽE PŘED KAŽDOU EDITACÍ SI UDĚLEJTE ZÁLOHU :)

Sepsal Daniel_
26.6.2005Battlefield 3

Oficiální stránky
Výrobce Dice/ Digital Illusions (Švédsko)
Datum vydání 2011
Hodnocení 8/10
Plná EA Origin, nebo Steam.
Recenze z Tiscali Games + MP, z Bonuswebu + MP a Zingu + MP
Návod Ne
Update Hra se updatuje sama přes Origin.
Čeština Ano (titulky). U her koupených na zahraničních e-shopech lze dodat češtinu ručně: download.
Multiplayer Ano
Editor Ne
Kompatibilita s Windows XP NE
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK

Tip na reinstalaci: Pokud si budete hru chtít zálohovat, abyste ji nemuseli pokaždé znovu zdlouhavě stahovat z internetu, tak si zálohujte celou složku: "C:\Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 3\".
1.) Spusťte Origin a dejte hru stáhnout.
2.) Jak je staženo alespoň 1%, tak stahování pozastavte a Origin ukončete.
3.) Zálohu nakopírujte zpět na původní místo. Nechte přepsat těch pár souborů, co se už stihly stáhnout.
4.) Spusťte Origin a dejte pokračovat ve stahování. Nechte dokončit stahování i instalaci.
5.) Klikněte na hru v Originu a dejte opravit instalaci.
6.) Spusťte reg soubor, který jste si vytvořili při záloze.

Origin má sice v nastavení možnost, že se instalační soubory zachovají, ale na Battlefield 3 to jaksi neplatí - ta složka, kde by měla stažená instalace být, zeje bohužel prázdnotou, tak se to musí dělat takhle...
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OK


Recenze:
Další díl rozjeté série Battlefield. Co se týče dějového zasazení, tak jde v podstatě o nástupce Battlefieldu 2. Ve hře jsou 2 frakce a to USA a Rusko. Těžko říct proč, když se bojuje s Íránem. Tvůrci se asi bojí udělat jako druhou frakci muslimy, kvůli politické korektnosti, strachu z hněvu muslimů, nebo co já vím. Na otázku proč rusové a ne íránci, nebo muslimové mi asi mohl dát odpověď příběh singleplayeru, ale já ho po půl hodině vzdal, tak to nevím. V singlu se totiž podíváte do New Yorku, Paříže, Teheránu a dalších lokací. V základní hře je 48 druhů vozidel a 34 typů zbraní. Grafický engine je na novém enginu Frostbite 2.0, jež podporuje zničitelné prostředí a další věci. Hra se spouští pomocí internetového prohlížeče, jako Battlefieldy Heroes, nebo Play4Free.
Multiplayer: Multiplayer je až pro 64 hráčů a obsahuje 9 map:
Grand Bazaar - trosky velkého islámského města s tržištěm. Sice s technikou, ale bez těžkých tanků.
Caspian Border - dálniční hraniční přechod v horské přírodě a s obrovským kotveným stožárem. S technikou, včetně tanků.
Operation Firestorm - boj o tovární komplex v rozlehlé, pahorkovité, písčité krajině. S technikou, včetně tanků.
Noshahr Canals - boj o velké přístaviště s nákladním vlakovým nádražím. S technikou, včetně tanků.
Operation Métro - stanice metra po vykolejení soupravy. Bez techniky.
Tehran Highway - dálniční nájezd do Teheránu. Bez techniky.
Seine Crossing - těžké boje v ulicích Paříže. S technikou, včetně tanků.
Damavand Peak - útok na komplex v údolí. S technikou, včetně tanků.
Kharg Island - přístaviště na ostrově. S technikou, včetně tanků.

Nechybí samozřejmě oblíbený mód Conquest, neboli obsazování vlajek a to ve variantách Large a Assault Large. Dalšími módy jsou: Squad Rush, TDM, Rush a Squad DM. Ve výběru hry na serveru je možné filtrovat hry dle různých kritérií, jako mapa, herní režim, obsazenost, nebo dokonce i lokace, takže si můžete vyfiltrovat třeba české servery. Hra klade důraz na práci v týmu a osamělým bojovníkům, kteří si jedou na svou pěst, se v ní moc nedaří. Lze hrát i kooperativní mise. Je jich celkem 6 a odkrývají se postupně. Pokud pro hru nevyberete nějakého přítele, tak se k vám automaticky někdo připojí a můžete hrát.
Plusy:
Celkem dobrá grafika a perfektní akce s vozidly. Prostě klasický Battlefield, jak má být. Některé mapy jsou povedené. Destrukční model je taky povedený, takže můžete některé budovy rozstřílet na hromadu sutin.
Mínusy:
Multiplayer je dost nestabilní a každou chvíli mě to vyrazí ze hry. Možná je to někdy mým internetovým připojením, ale někdy to vypadá, jako bych se propadl do textur, nebo to napíše, že jsem byl vyhozen. To by mě zajímalo proč. Nejsem si vědom, že bych hrál tak, že bych ostatní hráče nějak obtěžoval, střílel do vlastních, cheatoval, nebo já vím co... Hra už neběží na Windows XP. Singleplayer je celkem nuda, ale od druhé půlky se to prý rozjede. Já to vzdal po půl hodině hraní, protože hra se samozřejmě ukládá na dnes tak oblíbených checkpointech, takže když se vám nedaří, tak jste nuceni něco stále opakovat dokola a mě to prostě nebaví a TEČKA!!! Herní doba singleplayeru je asi 8 až 10 hodin. Hra je i dost těžká, protože stačí malý zásah a jdete k zemi. Jedná se o dnešní klasickou naskriptovanou cestu, která vás nikam nepustí, a pořád musíte plnit úkoly přesně, jak se vám ukazuje na obrazovce. Singleplayer jsem prostě vynechal a šel rovnou obsazovat vlajky do Conquestu, abych nepřišel o nervy, jako v druhé verzi druhého Flashpointu (Codemasters). :( Battlefield = Conquest! Grafika se mi zdá dost mdlá, tak nechápu o čem všichni pořád tak básní, jak není úžasná. Já vím, že čekat něco na úrovni Crysis je asi přehnané, ale přece jenom... :) Navíc ještě jsou ve hře filmové efekty, které jsem si ale v nastavení vypnul. Já se k***a nechci dívat na film a sledovat uměle vytvořené nedokonalosti filmové kamery!!! Tenhle trend mršení obrazu prostě nechápu. :( Herní menu je strašně přeplácané, takže se v něm ty důležité věci nějak ztrácí. Copak se proboha nedá dneska vytvořit jednoduše členěné přehledné menu!? Já se v tom prostě ztrácím a nevím, kde mám co hledat a na co to probůh vlastně hledím.

DLC:
Premium:
2012. Již nyní si můžete koupit Premium verzi, kteroužto si zakoupíte všech 5 následujících DLC dohromady (i ty které ještě nevyšly). Plus jako bonus získáte několik nových exkluzivních zbraní, přednostní řazení na serverech, o několik dní dřívější stažení ještě nevydaných DLC a další podobné speciality... To vše za výhodnější cenu, než kdybyste to kupovali všechno samostatně.

Back to Karkand: recenze Tiscali, 2012. První DLC přidávající do hry 4 nové mapy, které jsou předělávkami úspěšných map z předešlých dílů série. Jedná se konkrétně o mapy:
Strike at Karkand - klasika z Battlefieldu 2, velké muslimské město.
Wake Island - Tichomořský ostrov z Battlefieldu 1942.
Gulf of Oman - rozlehlá mapa situovaná do Ománu. Klasika z Battlefieldu 2.
Sharqi Peninsula - opět klasika z Battlefield 2. Velké muslimské město.
Všechny mapy jsou s technikou. Na některých mapách je hodně zničitelných budov a tak vám moc nepomůže se před hráči s raketomety a tanky schovávat v budovách. Nový je také mód Conquest Assault, což je variace na Conquest, kdy má jeden tým všechny body a druhý ho o ně musí připravit. Přibylo i pár nových vozidel: celkem pomalý a nemotorný F-35 VTOL, obrněnec BTR-90, DPV bugina a nakladač. Přidány byly i nové zbraně, které ale dostanete až po splnění určitých úkolů.

Close Quarters: recenze Tiscali, 2012. Druhé DLC zaměřené hlavně na pěší boje bez techniky. Neobsahuje dokonce žádná nová vozidla. Přidává nové módy: Conquest Domination (vlajky se obsazují velice rychle), TDM Close Quarters a Gun Master (za zabíjení dostáváte lepší a lepší zbraně, ale nakonec musíte někoho zabít nožem, abyste vyhráli). Těžké zbraně, jako RPG, miny a podobně jsou na většině map vypnuty. Nových map je celkem 4:
Operation 925 - boje v moderní kancelářské budově.
Ziba Tower - Dubajský mrakodrap.
Scrapmetal - velká tovární hala.
Donya Fortress - palác na periferii muslimského města.
Všechny jsou bez techniky.

Armored Kill: recenze Tiscali, 2012. Třetí DLC, které se pro změnu zaměřilo zase na tanky. Obsahuje 4 nové mapy:
Alborz Mountain - zasněžené hornaté údolí (parádní zimní krajina!).
Armored Shield - pahorkovitá krajina s větrnými elektrárnami.
Death Valley - krajina v šeru s vojenskými základnami.
Bandar Desert - americké vylodění na nějakém arabském pobřeží.
Nový je taky mód Tank Superiority (taktický týmový boj tankových svazů o jednu těžce bráněnou vlajku), nové tanky a "stíhače tanků" s velkou palebnou silou a obratností, ale horším pancířem. Na mapě je až 16 tanků a nová technika se rychle respawnuje. Na všech mapách je nově také letadlo, jež neustále pomalu krouží nad bojištěm, je v něm spawn point a lze z něj střílet. Respawn tohoto letadla má v rukou ta strana, která zrovna ovládá vlaječku označenou ikonou letadla. Dle mého názoru je to ale dost nefér, protože, když jste třeba v tanku, tak se tomuto útoku nemůžete bránit. Vždycky vás něco začne ostřelovat, vy se rozhlížíte na všechny strany a hledáte, kdo to po vás pálí a až zhebnete, tak zjistíte, že to bylo letadlo. No jo, ale jak se mu bránit, když nemáte zrovna flak kanón a schovávat se do budov nemá kvůli zničitelnosti prostředí valnou šanci? Prostě, když si na vás protihráč v letadle zasedne, tak jste mrtví a nic s tím nenaděláte. :( Kdyby to alespoň nenarvali na všechny 4 nové mapy...

Aftermath: recenze Tiscali, 2012. Čtvrté DLC přinášející boje ve zničeném Teheránu. Má umožňovat velkou zničitelnost prostředí. Já si nijak velkého pokroku ve zničitelnosti prostředí od původní hry moc nevšiml... :/ Přináší dále nová vozidla: armádní dodávka s kulometem, který ovládá řidič (takže pro osamoceného bojovníka ideální ;)), Hummer nejen s kulometem, ale i granátometem (bohužel do obojího se už musíte přepínat). Mezi novými zbraněmi je i kuše, kterou ale nevím kde a jak získat. 4 nové mapy:
Markaz Monolith - rozbité město plné trosek, s technikou.
Azadi Palace - opět rozbořené město, s technikou.
Epicenter - rozbořené město, ale tentokrát je v tomhle stavu nejen kvůli bojům, ale i mohutnému zemětřesení, jež způsobilo obrovské trhliny v zemi. Obsahuje i techniku, ale na většině ulic je jízda díky trhlinám a dírám velmi komplikovaná.
Talah Market - jediná mapa bez techniky. Město je takové starší - kamenné.

End Game: recenze Tiscali, 2013. Poslední páté DLC, které přináší 4 nové mapy, motorku a 2 nové módy (CTF a Air Superiority). Nové mapy:
Nebandan Flats - pouštní krajina na pozadí s větrnou elektrárnou, s technikou.
Sabalan Pipeline - zimní hornatá, lesnatá krajina s ropnou rafinérií, s technikou.
Operation Riverside - hornatá, lesnatá krajina - výborná grafika, s technikou.
Kiasar Raillroad - hornatá, lesnatá krajina s železnicí, s technikou.

Ovládání:
W, S, A, D - pohyb.
Shift - běh/ turbo.
Ctrl - skrčení.
Kolečko myši, nebo čísla na EN klávesnici - zbraně.
E - vstup/ výstup z vozidla.
F1 až F? - pozice ve vozidle.
R - nabít
J - chat se všemi.
Tab - přehled hráčů.
Q - příkazové menu.
Esc - ukončit/ menu.

Cheaty:
Nemám.