Dyna BlasterAtomic BombermanDyna Blaster

Oficiální stránky Nejsou
Výrobce Hudson Soft (Japonsko)
Datum vydání 1992
Hodnocení 10/10
Plná Verze s integrovaným a optimálně nastaveným DOS Boxem.
Recenze Level 4/97 a z Bonuswebu (klasika)
Návod Ne
Update Ne
Čeština Ne
Multiplayer Ano
Editor Ne
Kompatibilita s Windows XP OK - DOSBox.
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) OK - DOSBox.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OK - DOSBox.


Recenze:
Prakticky první hra svého druhu, která tento naprosto skvělý herní koncept vlastně objevila a odstartovala řadu svých následovníků. Na rozdíl od svého následovníka obsahuje i příběhový mód (Provázený i jednoduchými videosekvencemi mezi misemi.) ve kterém bojujete proti různým potvůrkám potulujícím se po levelu. Vašim úkolem je vždy najít portál (ukrytý v nějaké rozbitelné cihličce.) a projít jím dále. Pokud ovšem omylem již odkrytý portál zasáhne plamen z vaší bomby, tak je zle. Ne že by se portál rozbil,- tomu se nic nestane a plní svou funkci dál - ale vyhrne se z něj další hejno velmi nepříjemných potvor a máte plné ruce práce je vybombit, nebo se jim vyhnout. :)))
Multiplayer:
Můžou hrát pouze 2-4 hráči na 1 počítači. 
Plusy:
Skvělá zábava zaručena. :)
Mínusy:
Nenapadá mě nic...


Ovládání:
Šipky - pohyb.
Mezerník - položení bomby.
Enter - odpálení speciální bomby.


Cheaty:
Kódy úrovní:
LEVEL 1.1 MBHLJQHY
LEVEL 1.2 MUFWLNCC
LEVEL 1.3 MOOLOWTN
LEVEL 1.4 MAKWHJCN
LEVEL 1.5 UUYWHTEU
LEVEL 1.6 MCOLHPCN
LEVEL 1.7 MBOLHJAH
LEVEL 1.8 MOZLONCE
LEVEL 2.1 UKBLWWVG
LEVEL 2.2 MXBWESYK
LEVEL 2.3 MAVEBHCP
LEVEL 2.4 MBHABHYH
LEVEL 2.5 MOHAEITP
LEVEL 2.6 MBYABMYH
LEVEL 2.7 MUCEEOVN
LEVEL 2.8 MCHABBCZ
LEVEL 3.1 UKCZHGVG
LEVEL 3.2 UBRZOPVK
LEVEL 3.3 MWCEHTEY
LEVEL 3.4 MAEEHHLC
LEVEL 3.5 MKAAOIEY
LEVEL 3.6 UUVKHBRE
LEVEL 3.7 UKHZHHST
LEVEL 3.8 MKAAOEYS
LEVEL 4.1 UANKVJZA
LEVEL 4.2 UXGVNNLK
LEVEL 4.3 MUBCNWGP
LEVEL 4.4 MWVCQJSH
LEVEL 4.5 UXNVNTLG
LEVEL 4.6 MBONIJVH
LEVEL 4.7 UXOVNVHG
LEVEL 4.8 UXYVNEHL
LEVEL 5.1 MBZNSVLA
LEVEL 5.2 MAFCSVET
LEVEL 5.3 UWVVIHAT
LEVEL 5.4 MOANTLAC
LEVEL 5.5 UOZHHVTU
LEVEL 5.6 UBHHOWAK
LEVEL 5.7 UUVVHPTU
LEVEL 5.8 UKZHHEAH
LEVEL 6.1 MKANPECK
LEVEL 6.2 UCHHVTTN
LEVEL 6.3 UOHHWITU
LEVEL 6.4 MXECPOTK
LEVEL 6.5 MOANPOYT
LEVEL 6.6 UKAHWJUV
LEVEL 6.7 MWRCGMNA
LEVEL 6.8 MAWCGTHR
LEVEL 7.1 MOLNVEKT
LEVEL 7.2 MWRESGPK
LEVEL 7.3 MCGASLKN
LEVEL 7.4 MOLATVHN
LEVEL 7.5 UBLZINNG
LEVEL 7.6 UUEKMQKN
LEVEL 7.7 MARESWKP
LEVEL 7.8 MXWETPPV
LEVEL 8.1 MBCAIIAH
LEVEL 8.2 UKFONETK
LEVEL 8.3 MWZEIIEK
LEVEL 8.4 MORAMBCP
LEVEL 8.5 MWOEISEK
LEVEL 8.6 UCHOQWHE
LEVEL 8.7 MKKAMTEA
LEVEL 8.8 UWKFQBPL


Atomic Bomberman

Oficiální stránky Nejsou
Výrobce Hudson Soft (Japonsko)
Datum vydání 1997
Hodnocení 10/10
Plná CD
Recenze Level 8/97, Score 45, PPK 4/2000, retro: Level 13/2010, z Bonuswebu (klasika), Bomberman Collection: z Bonuswebu
Návod Není
Update Není
Čeština na Bonuswebu
Multiplayer Ano
Editor Ano
Kompatibilita s Windows XP OK
Kompatibilita s Windows 7 (64 bit) Před spuštěním instalace a následně i hry je třeba přepnout Windows do 16 bitových barev, jinak má grafika grafické kazy.
Kompatibilita s Windows 10 (64 bit) OK


Recenze:
Souboj pyrotechniků. Skvělá bombastická zábava zejména pro více hráčů. Polož bombu a uteč - nikdy nebylo tak zábavné umírat v počítačové hře!!!
Multiplayer:
IPX - propojení dvou PC pomocí IP adres, modem - zadáním tel.čísla ???, sériové propojení dvou PC a nebo několik lidí na jednom počítači.
Plusy:
Eh...to je prostě NÁŘEZ!!! Geniálně graficky i principielně jednoduché, ale zábava 100%!!! Super animace před a posmrti: zabarikádovanej maník se pokouší rýčem odhrabat bombu, která ho skřípla do rohu a smutně na vás kroutí hlavičkou, že to nepůjde, :))) nebo si rezignovaně zaváže oči, vytáhne transparent s nápisem: "BAY" a čeká na smrt. :))) Animace smrti taky nemají chybu: po ožehnutí se sesype hrstka popela, spadnou vočička, nebo andílek odletí do nebe. :))) Bombastické bonusy, které můžete sbírat porozbití některých zdí: možnost klást více bomb najednou, možnost kopání do bomb, možnost házení bomb, gumové bomby odrážející se od stěn až po naprostou chuťovku, jako je prdění bomb!!! Prostě dostanete průjem a bez vlastního přičinění jistou dobu nekontrolovatelně prdíte bomby!!! Když máte sebraný bonus na pokládání více bomb najednou a nasbíraných hodně plamínků, které zvyšují dosah výbuchu tak nechtějte vidět ten šílený mumraj!!! :))) Ale to ještě není všechno - tímhle bombastickým bonusem můžete nakazit své protihráče tím, že kolem nich projdete - jak zákeřné!!! :))) Tyhle naprosto skvělé věci prostě dokazují, že ve více lidech je hra totální zábavní kotel naprosto bez konkurence!!! Hra obsahuje jednoduchý editor úrovní a má skvělou nářezovou hudbu.
Mínusy:
Na jedné klávesnici pouze 2 hráči - no já myslím, že i 4 by se dali vydýchat. V Dyna Blasterovi byla i příběhová verze singleplayeru s takovými létajícími duchy - nějak mi to tu chybí.


Ovládání:
1 hráč:
Šipky - pohyb.
Mezerník - položení bomby.
Enter - odpálení speciální bomby.

2 hráč:
R, F, D, G - pohyb.
A - položení bomby.
S - odpálení speciální bomby.


Cheaty:
Here are a few cool things you can do when you get bored:


Set the password to 5656 and then play like you normally would. All theplayers will be very, very small. This is very amusing, for about 2 minutes. 

When the wall starts to cave in, it is possible to punch a bomb over a wall such that by the time the bomb makes its way around to where youpunched the bomb from, the wall will have completely filled in for that section. This will cause the bomb to bounce forever and ever andever... 

Extension to the above: if you're really, really tricky and skilled (and lucky), you can punch one of your opponent's bombs in the mannerdescribed above. This will cause your opponent to have one less bomb available to bomb you with. 

The 2-Person 12-Bomb Teamwork Challenge Extension to the above: this is a challenge, but is actually possible, and you can call you and yourpartner a pro if you can manage this. Select the Power Zone. Wait until the wall starts to cave in. The challenge is for both of you to get all12 of your bombs (6 each) bouncing forever on the walls. 
Here's the technique we used: Player 1 waits in upper left corner, andat the right time, punches 3 bombs upwards. As soon as it's done, Player 1 runs to the lower right corner. Meanwhile, player 2 has beenwaiting in the upper right corner, and at the right time, punches 3 bombs to the right. As soon as it's done, Player 2 runs to the lowerleft corner. Player 1 then punches 3 bombs downwards, and when it's time, Player 2 punches 3 bombs to the left. If you can accomplish allthis without getting killed, then you have joined the 2-Person 12-Bomb Elite. Sign the guest book and tell the world about it.